Urszula Barbara Krawczyk na temat Forum Kobiet Bezpartyjnych [wywiad]


Rozmowa z Urszulą Barbarą Krawczyk, organizatorką Forum Kobiet Bezpartyjnych z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców. 


Zapraszam serdecznie każdą kobietę, która identyfikuje się z tytułem Kobieta Bezpartyjna, do wzięcia udziału w I Forum Kobiet Bezpartyjnych, Forum Kobiet Bezpartyjnych odbędzie się 23 września 2023 r. w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie.

REJESTRACJA:https://bezpartyjnisamorzadowcy.pl/forum-kobiet-bezpartyjnych-2023/


Skąd pomysł na Forum?

Pomysł na takie spotkanie narodził się w czasie konwencji Bezpartyjnych Samorządowców. W Szeligach 15 lipca br. W czasie swojego wystąpienia zwróciłam się do kobiet o powstanie. Sama byłam zaskoczona kiedy ponad połowa uczestników wstała. Było nas tam kilkaset. Pomyślałam wówczas że skoro jest nas tak dużo, mamy siłę wielu głosów. Głos kobiet powinien być usłyszany.


Co to będzie za wydarzenie?

Forum Kobiet Bezpartyjnych to całodzienna konferencja, pełna inspirujących dyskusji, wymiany poglądów oraz budowania społecznej świadomości na temat ważnych kwestii dotyczących kobiet.

Forum Kobiet Bezpartyjnych to wydarzenie dla kobiet, które chcą mieszkać, pracować i rozwijać się w Normalnej Polsce. Państwie, w którym kobiety mają wybór i czują się bezpiecznie. Wierzymy, że wspólnie stworzymy jedną wizję lepszej Polski i razem ją zbudujemy.

Omówimy pozycję kobiety w dzisiejszym społeczeństwie, szczególnie w kontekście dynamicznych zmian. Jakie wyzwania stoją przed kobietami? Jak mogą przyczynić się do kształtowania przyszłości? Czy kobiety mają równe prawa na rynku pracy? Przeanalizujemy, co wynika z prawa, a co z niekorzystnych stereotypów. Porozmawiamy o lukach płacowych, parytetach w zarządach i innych aspektach związanych z pracą kobiet.Jakie korzyści niesie ze sobą program Bezpartyjnych Kobiet w tym obszarze?

Przyjrzymy się sytuacji młodych kobiet. Ich potrzebom, oczekiwaniom i możliwościom. Czy młode kobiety są zmuszone do wyboru między karierą a macierzyństwem? Rozważymy ich sytuację, przedyskutujemy ich potrzeby oraz możliwości. Czy rzeczywiście w większości decydują się zrezygnować z macierzyństwa na rzecz kariery?

Młode kobiety to wielka potencjał. Wykształcone, otwarte, świadome swoich potrzeb i możliwości. Potrzebujemy ich aby Polska była Normalna.


Kto będzie prelegentem i mówcą?

W czasie debat głos zabiorą kobiety, które działają w samorządach, sa przedsiębiorczyniami, matkami. Po prostu Bezpartyjne Kobiety. Wśród nich będą Katarzyna Suchańska, Gaja Tyralska, Agnieszka Rutkowska, Natalia Kruczek, Aleksandra Sopuch, Helen Mazanova i wiele innych. Każda z nich ma swoją historie, swoje osiągnięcia. Każda z nich jest kobietą aktywną, przedsiębiorczą, otwartą i zaangażowaną w ideę Normalnej Polski.


Na czym polega siła kobiet? 

Kobiety maja potencjał który potrzebny jest Polsce. Polskiej gospodarce. Polskiej demokracji. Nie ma demokracji bez kobiet w polityce. Nie możliwe jest zadbanie o sprawy kobiet, o dobro rodziny, o demografię i ekologię bez aktywnych w polityce kobiet.

Tymczasem odsetek kobiet na różnych szczeblach władzy samorządowej nie przekracza 30 procent. Prezydentek, wójcin, burmistrzyń jest jeszcze mniej – to niecałe 10. W Parlamencie takżedużo mniej niż 35% parytetu.

Kobiety są siłą Polski! Stanowią ponad 50% wyborców. Co z tego wynika? Każda Polka ma głos i my chcemy, żeby on w końcu został usłyszany!


Wydarzenie odbędzie się w środku kampanii wyborczej. Czy Forum będzie elementem kampanii wyborczej?

Ta obecna kampania jest szczególnie zorientowana na kobiety, ale zauważmy że kobieta jest w niej  zakładniczką polityków i programów wyborczych.

W czasie debat i prelekcji poświęconych tematowi wyborów, przeanalizujemy  jaki sposób kobiety są wykorzystywane w kampaniach wyborczych przez partie polityczne. My kobiety pragniemy odejść od tego modelu. Spotkamy się aby rozmawiać na temat roli kobiet w polityce i społeczeństwie. Dlaczego udział kobiet w polityce jest istotny dla zdrowia demokracji. Przyjrzymy się angażowaniu kobiet w życie polityczne oraz ich roli w samorządach. Odkryjemy, czym się zajmują i jaką wartość wnoszą do działań politycznych.


Kto jest organizatorem Forum Kobiet Bezpartyjnych

Organizatorem są Bezpartyjni Samorządowcy. A dokładniej kobiety z tej organizacji. Bezpartyjni Samorządowcy to federacja organizacji samorządowych, w której skład wchodzą także przedsiębiorcy, lekarze, artyści  i wszyscy którzy chcą działać i tworzyć Normalna Polskę.


Kto może wziąć udział w Forum Kobiet Bezpartyjnych ?

Jak sama nazwa wskazuje to Forum Kobiet ale jesteśmy otwarte i zapraszamy każdego.I nie ograniczamy się tylko do kobiet. Panów także zapraszamy do wzięcia udziału w naszym spotkaniu.

Wystarczy się zarejestrować, wypełniając krótki formularz. Zapraszamy każdego dla kogo bliska jest idea prawdziwego równouprawnienia. Liczymy, że dołączą do nas kobiety które w żadnej partii nie widzą dla siebie odpowiedniego miejsca a chcą brać udział w życiu społecznym, politycznym i mieć wpływ na to w jakim państwie żyją. Zapraszamy kobiety, które są po prostu ciekawe co myślą inne i chcą wyrazić swoje zdanie, poznać aktywne kobiety i znaleźć dla siebie miejsce na działanie.

98% Polaków jest bezpartyjnych. Wśród kobiet też nie więcej niż 2% należy do ugrupowań politycznych.

Zapraszam każdą z 98% Bezpartyjnych Polek i zapraszamy każdą która działa w swojej partii, aby przyszła i włączyła się w otwartą dyskusję.

Dołącz do naszego wyjątkowego Forum Kobiet Bezpartyjnych i wspólnie pracujmy, aby Polska była Normalna!

Spotkajmy się 23 września 2023 o godzinie 12:00 w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie.

Twoje głosy i myśli są ważne!

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”