Bezpartyjni Samorządowcy stawiają na kobiety – Forum Kobiet Bezpartyjnych za nami

Forum Kobiet Bezpartyjnych za nami!
Debaty pełne merytoryki – tak w trzech słowach można podsumować Forum Kobiet Bezpartyjnych, podczas którego odbyło się pięć debat poświęconych problemom, z jakimi na co dzień borykają się Polki.

Głos kobiet, ich energia i postulaty wybrzmiały mocno i głośno! Bezpartyjne rozmawiały m.in. o zagadnieniach związanych z edukacją czy trudnościami ze startem zarówno w roli matki, jak i osoby aktywnej zawodowo. Rozmawiano także o wyzwaniach, jakie stoją przed kobietami w wieku 50+.

„Potrafimy tupnąć nogą i powiedzieć: tak nie będzie. Jesteśmy zmęczone wojną polsko-polską i bez agresji to komunikujemy. My, Bezpartyjne kobiety, chcemy normalnej Polski” – powiedziała Urszula Barbara Krawczyk, prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych, kandydatka do Senatu z list Bezpartyjnych Samorządowców (okręg nr 40).

Nowa, normalna edukacja

Badania w szkołach, które wprowadziły posiłki dla wszystkich dzieci, bardzo jasno pokazują poprawę wyników nauczania i działaniu przeciw depresji – powiedziała podczas rozmowy o edukacji Urszula Janczar, która kandyduje do Senatu z okręgu nr 96.

Bezpłatne i zdrowe posiłki dla każdego dziecka w szkole to jeden z głównych punktów programowych Bezpartyjnych Samorządowców. 

Jeśli damy dzieciom dostęp do zdrowych posiłków, same nie będą miały chęci wydawać pieniędzy na te niezdrowe – mówiła Gaja Tyralska, kandydatka do Senatu z okręgu nr 7.

Przedsiębiorcze kobiety

Kobiety są świetne w realizacji projektów. Otwierają się przed nami nowe możliwości i my, kobiety, będziemy w nowej perspektywie finansowej mogły realizować nasze pomysły. Wiemy, jak to zrobić, bo już to robimy i znamy się na tym. Tak widzę naszą rolę w normalnej Polsce – powiedziała podczas otwierającej debaty Aleksandra Rutkowska (nr 4 do Sejmu w okręgu 20), wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. 

Podczas debaty uczestniczki mówiły o konieczności wprowadzenia rozwiązań, które przestaną kobiety blokować. Przykład? Mimo tego, że absolwenci uczelni wyższych to w dużej części kobiety, to na stanowiskach dyrektorskich proporcje są odwrotne. 

Panie wskazały również na potrzebę ułatwień w zakresie opieki nad dziećmi, m.in. przy miejscach, w których pracują. Dziś w Polsce dostęp do miejsc, w których opiekę mogą znaleźć dzieci jest bardzo trudny lub wręcz nieosiągalny. 

Mam dwójkę dzieci, starsze dwuletnie i młodsze: dziewięciomiesięczne. Widzę, ile czasu zajmują mi wizyty u lekarzy i obowiązki z tym związane – powiedziała Olena Mazanova, kandydatka do Sejmu z okręgu nr 21 (miejsce nr 4). 

Mamy więcej możliwości

Mamy szansę na realizowanie się jako kobiety w zawodzie i naszych pasjach. Mamy dużo lepsze możliwości niż nasze matki i babcie. Byłam wychowywana w ten sposób, ale nie w sposób egoistyczny – po prostu wpajano mi niezależność. Chcę to kontynuować i gdy zdecyduję się na macierzyństwo, chcę by było ono bardzo świadome. By dziecko miało matkę spełnioną. Takie możliwości powinna mi stwarzać normalna Polska – powiedziała Aleksandra Sopuch, nr 1 na liście Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nr 23. 

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Bezpartyjnych Samorządowców jest zaoferowanie młodym matkom możliwości wcześniejszego powrotu do pracy z urlopu macierzyńskiego bez utraty świadczeń. 

Bezpartyjni Samorządowcy podkreślają, że ponad 100-stronicowy program wyborczy, który prezentują na swojej stronie internetowej (bezpartyjnisamorzadowcy.pl) został w dużej części napisany przez kobiety. Poza propozycjami z zakresu edukacji czy ułatwienia dostępu do usług publicznych dla wszystkich, zawiera on także hasła zerowego PIT-u dla wszystkich czy też bezpłatnej komunikacji miejskiej i regionalnej w całej Polsce.

Jeśli jesteście zwolennikami PIT-u 0% to z czego chcecie finansować samorządy? – zapytano uczestniczki jednej z debat. – Samorządy powinny mieć swój udział w podziale zysków z VAT, które dla budżetu państwa będą większe dzięki temu, że po likwidacji podatku PIT więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach Polek i Polaków – powiedziała Katarzyna Suchańska, kandydatka na Senatora z okręgu nr 83.

W wydarzeniu wzięły udział m.in.:

Katarzyna Suchańska, Aleksandra Sopuch, Gaja Tyralska, Urszula Janczar, Małgorzata Matusiak, Iwona Maliszewska, Helen Mazanova, Aleksandra Agnieszka Rutkowska, Bogusława Stępień, Natalia Kruczek i wiele innych niesamowitych Bezpartyjnych Kobiet!

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”