Delegacja BS na dożynkach w powiecie wołomińskim

Bezpartyjni Samorządowcy z woj. mazowieckiego – kandydatka do Senatu z okręgu 40 Urszula Barbara Krawczyk oraz lider listy do sejmu w okręgu 20 (obwarzanek warszawski) – Burmistrz Dariusz Kacprzak uczestniczyli w ostatni weekend w uroczystościach dożynkowych w powiecie wołomińskim. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Postoliskach, koncelebrowaną przez Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej – Romualda Kamińskiego, podczas której dziękowano za plony. 

Burmistrz Dariusz Kacprzak przypomniał, że: ,,Uroczystości dożynkowe to czas podsumowania i spotkania społeczności lokalnej. Nawet w Warszawie, gdy byłem burmistrzem jednej z warszawskich dzielnic, Białołęki, też uczestniczyliśmy w podziękowaniu za zebrane plony bowiem Białołęka nadal ma tradycje rolnicze”.

Następnie uroczystości kontynuowano w miejscowości Chrzęsne. Organizatorzy zapewnili atrakcje kulturalne, w tym koncert Magdy Beredy, Dr. SWAG, zespołu Eksplozja. Sukcesem cieszyły się licznie wystawione stoiska kół gospodyń wiejskich, z regionalnymi i domowymi potrawami. 

Jak skomentowała Urszula Barbara Krawczyk: „Święto plonów uwidacznia jak ogromną i ważną rolę w kultywowaniu tradycji, przygotowaniu wieńców, potraw, pełnią kobiety. Kobiety są podporą i ostoją rodzin, gospodarstw”.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”