Wrzesień w pełnej gotowości i na najwyższych obrotach – podsumowanie miesiąca Bezpartyjnych Samorządowców

Nie było długich urlopów, wakacji i odpoczynku, ale wytężona praca – lato 2023 przeszło do historii i właśnie tak zapamiętają je Bezpartyjni Samorządowcy, którzy od kilku miesięcy działają na pełnych obrotach. Do wyborów zostały dwa tygodnie, więc najbardziej wzmożone działania wciąż jeszcze przed nimi, ale spójrzmy nad czym pracowali we wrześniu.

Jaki był kończący się właśnie wrzesień? Stanowczo zbyt krótki – zbyt krótki, aby zrobić wszystko to, co chcieliby zrobić, aby szybko wprowadzić zmiany w naszym kraju, bo o tym mówią najczęściej. O zmianach, które pozwolą w końcu na życie w Normalnej Polsce, na co zasługują przecież wszyscy Polacy, co Im się zwyczajnie należy.

Sam początek miesiąca poświęcony był na zbieranie podpisów. W skali kraju zebrali ich w sumie ok. 350 000! Intensywne działania przyniosły efekt i 6 września Bezpartyjni Samorządowcy odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo w swojej historii: zarejestrowali listy z wymaganymi podpisami do Sejmu RP w co najmniej dwudziestu jeden okręgach, a tym samym stali się komitetem ogólnopolskim. Jedną z sześciu największych sił politycznych w Polsce.

Aby ogłosić tę niezwykle ważną informację, 6 września  podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu oraz przed Sejmem zorganizowano konferencje prasowe, w których wzięli udział liderzy BS z całej Polski, a także przedstawiciele mediów ogólnopolskich. Dla wielu komentatorów życia publicznego była to niespodzianka, ale nie dla samych Bezpartyjnych Samorządowców.

Okazało się też, że niecodzienna sytuacja na listach jest w okręgu 47 (powiat garwoliński, miński, węgrowski) do Senatu RP. Startuje tam tylko dwóch kandydatów, w tym jeden z opozycji – Zbigniew Widelski z KW Bezpartyjni Samorządowcy.

4 września konferencja na Pradze Północ – propozycje BS w obszarze edukacji. 

8 września odbyło się zdalne posiedzenie zarządu Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i SamorządowcyGłównym tematem było podsumowanie wydarzeń na polskiej scenie politycznej oraz omówienie planowanych szkoleń dla kandydatów do Sejmu oraz Senatu.

14 września w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji kandydatek i kandydatów do Sejmu RP z listy KW Bezpartyjni Samorządowcy.

15 września w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie odbyło się losowanie numerów list kandydatów na posłów w wyborach do Sejmu. KW Bezpartyjni Samorządowcy ma listę nr 1.

17 września w Wieruszowie odbyły się prawybory. Była na nich reprezentacja Bezpartyjnych Samorządowców, z woj. mazowieckiego: Urszula Barbara Krawczyk oraz Dariusz Kacprzak. Cała drużyna Bezpartyjnych Samorządowców zaangażowana była w bezpośredni kontakt z wyborcami opowiadając m.in. o programie wyborczym BS i wyjaśniając czym jest Normalna Polska. 

17 września działacze Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej dla uczczenia pamięci walczących z najazdem niemieckim i sowieckim złożyli hołd i pamiątkowe wieńce pod tablicą zamordowanych oficerów wojska polskiego, która znajduje się przy cmentarzu poległych w bitwie w Ossowie w 1920 roku.

20 września odbyła się konferencja prasowa Bezpartyjnych Samorządowców w Płońsku (okręg nr 16). 

Bezpartyjni Samorządowcy z Warszawy zorganizowali 21 września w centrum stolicy konferencję prasową dotyczącą kwestii przeprowadzenia miejskiego referendum, ponieważ zagadnienia związane z nieskuteczną polityką transportową miasta stołecznego Warszawy budzą od wielu miesięcy protesty i sprzeciwy mieszkańców. BS rozpoczęli akcję zbierania podpisów za referendum w tej sprawie w różnych częściach stolicy.

22 września – konferencja prasowa w Sierpcu (okręg nr 16)

23 września po raz pierwszy odbyło się Forum Kobiet Bezpartyjnych. To wyjątkowe wydarzenie zorganizowane z inicjatywy Urszuli Barbary Krawczyk i Aleksandry Sopuch, w którym spotkało się ponad 300 kobiet z całej Polski, które dyskutowały m.in. o edukacji, trudnościach, z jakimi kobiety spotykają się na co dzień, a także o wyzwaniach kobiet w wieku 50+.

25 września w siedzibie Bezpartyjnych Samorządowców w Warszawie doszło do spotkania Grzegorza Wysockiego (lider listy warszawskiej) i szefa sztabu BS Mazowsze Mariusza Ambroziaka z przewodniczącym Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy Robertem Raczyńskim.

26 września – konferencja prasowa kandydatów z okręgu nr 16 (Płock)

26 września odbyło się posiedzenie zarządu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, na którym omówiono bieżącą działalność i zaplanowano najbliższe działania.

27 września w Piastowie został odsłonięty mural zrealizowany przez MWS w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej. Projekt pod tytułem „Piastów. Mural ilustrujący akcję bojową „Kutschera” z 1 lutego 1944 r”. powstał na ścianie budynku przy ulicy Gęsickiego 3 w Piastowie.

28 września – konferencja prasowa kandydatów z okręgu 18 (Siedlce).

29 września Agata Jachowicz oraz Łukasz Malczyk spotkali się z mieszkańcami gminy Prażmów na sesji dot. odpadów niebezpiecznych nielegalnie składowanych w Nowym Prażmowie.

29 września Trung la Duc zorganizował spotkanie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i reprezentantów mniejszości wietnamskiej w Polsce.

Wiele spotkań z mieszkańcami cały czas odbywają wszyscy kandydaci, czego najlepszym przykładem jest chociażby Sylwester Osiński ubiegający się o mandat senatora w okręgu nr 38.

Kandydaci do Sejmu i Senatu występują w mediach, biorą udział w debatach. Nagrywają lokalne spoty wyborcze, powstał też spot ogólnopolski.

KW Bezpartyjni Samorządowcy w całej Polsce zgłosił wiele osób do Obwodowych Komisji Wyborczych

To tylko wybrane (i nieliczne, wręcz przykładowe) wydarzenia z życia Bezpartyjnych Samorządowców we wrześniu, bo codziennie dzieje się naprawdę wiele. Poparcie dla BS rośnie, ostatnie sondaże wskazują 3,9%. Końcówka miesiąca to poza trwającą intensywną kampanią wyborczą, również przygotowania do Konwencji, która odbędzie się 7 października w Szeligach pod Warszawą.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”