Pracowity czerwiec Bezpartyjnych Samorządowców

Mnóstwo spotkań, wydarzeń, codziennie nowe wyzwania – tak wygląda każdy kolejny miesiąc u Bezpartyjnych Samorządowców. Co działo się w czerwcu?

Każdego dnia spotykamy się z ludźmi, rozmawiamy, analizujemy i szukamy rozwiązań problemów, których w naszym kraju nie brakuje, bo dobrze wiemy, że nawet pozorna błahostka dla danej osoby może oznaczać prywatny dramat. Poza tymi, tak naprawdę dla nas oczywistymi sprawami, pracujemy na pełnych obrotach przy organizacji wydarzeń. Czerwiec był bardzo intensywny.

3 czerwca w Warszawie na Kępie Potockiej odbyło się tradycyjne już spotkanie „Żoliborz dla Niepodległej”. Na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów do parlamentu (4 czerwca 1989 r.) Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zaprosiła działacze opozycji z tamtego okresu, jak również młodszych urodzonych już po tamtych wydarzeniach. Przy ciepłej strawie prosto z grilla i muzyce Jacka Kaczmarskiego można było nie tylko powspominać tamte stare niespokojne czasy, ale również dowiedzieć się sporo ciekawostek o działaniach działającej w podziemiu opozycji.

– W dniu 6 czerwca odbyło się zebranie Zarządu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Głównym tematem spotkania były przygotowania do wyborów parlamentarnych. Zaprezentowano skład sztabu wyborczego, który pracuje na terenie województwa mazowieckiego. Omówiono również temat zbiórki podpisów oraz list wyborczych i zbliżające się wydarzenia.

– Również 6 czerwca delegacja Bezpartyjnych Samorządowców i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej została przyjęta przez Szefa Gabinetu Prezydenta RP Pawła Szrota. Celem spotkania było wyrażenie niepokoju wobec krótkiego terminu na zbiórkę podpisów pod listami wyborczymi przez nowe inicjatywy polityczne. BS i MWS reprezentowali Dariusz Kacprzak, Grzegorz Wysocki oraz Mariusz Ambroziak, którzy poinformowali również o inicjatywie MWS w sprawie zmiany ustawy o Samorządzie Miasta Stołecznego Warszawy, zmierzającej do większej podmiotowości dzielnic.

11 czerwca w Ciechocinku odbyła się regionalna konwencja Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy. Na spotkaniu poruszono najważniejsze problemy z jakimi zmagają się mieszkańcy naszego kraju. Podkreślano, że samorządowcy muszą mieć reprezentację w polskim parlamencie żeby ich głos był słyszalny, że jest miejsce na racjonalną formację w parlamencie, która reprezentować będzie samorząd. „Jest to tym ważniejsze, że obecna władza ogranicza jak może kompetencje władz samorządowych, zdolności finansowe do samostanowienia, zaś samo rozdawanie „kartoników z pulą pieniędzy” w świetle fleszy dziennikarzy, jest uwłaczające, choć same pieniądze na inwestycje bardzo potrzebne”.

15 czerwca w Warszawie odbyło się zebranie członków Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców. Spotkanie dotyczyło ważnych kwestii związanych z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jednym z poruszanych tematów było też przyjęcie nowego  stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni z woj. świętokrzyskiego do Federacji BiS. Ponadto, utworzono sztab wyborczy, którego skład obejmuje koordynatora sztabu wyborczego, pełnomocnika finansowego i pełnomocnika wyborczego, pełnomocnika ds. zbiórki podpisów.

17 czerwca mieszkańcy Warszawy mieli okazję poznać uroki Dolnego Śląska bez konieczności odbycia dalekiej podróży. A to wszystko dzięki piknikowi rodzinnemu Ochota na Dolny Śląsk 2023. Organizatorami pikniku był Zarząd Dzielnicy Ochota z Burmistrz Dorotą Stegienką na czele oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerem imprezy był Ośrodek Kultury Ochota.Piknik był doskonałą okazją, by poznać ofertę turystyczną regionu, który dla wielu mieszkańców stolicy jest wciąż nieznany. Zaprezentowano tamtejsze rarytasy kulinarne na specjalnych pokazach, był też bogaty program artystyczny.

21 czerwca – Klub Gospodarczy, zorganizowany przez BS oraz MWS. Podczas spotkania wystąpili wybitni prelegenci, którzy przedstawili cenne informacje i perspektywy dotyczące tematów związanych z gospodarką leśną. Magdalena Kapuścińska, Z-ca Dyr. Generalnego Lasów Państwowych ds. Nieruchomości i Zamówień, Krzysztof Janeczko, Z-ca Dyr. Generalnego Lasów Państwowych ds. Ekonomicznych oraz Jan Tabor, Z-ca Dyr. Generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat zarządzania lasami. Michał Graczyk, Dyr. Departamentu Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, przedstawił aktualne kierunki i politykę ministerstwa dotyczące leśnictwa.

22 czerwca odbył dzień otwarty oraz szkolenie wyborcze dla kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców na wybory parlamentarne. Każdy z zainteresowanych kandydatów, zarówno do Sejmu, jak i Senatu, miał możliwość spotkania i rozmowy z członkami sztabu wyborczego BS na Mazowsze. Po zakończeniu dnia otwartego, odbyło się szkolenie, na którym omówiono tematy takie jak istota wyborów, najważniejsze zapisy ordynacji wyborczej, niezbędne dokumenty do rejestracji kandydata. Omówiono również kwestie związane z kampanią wizualną BS oraz indywidualną kampanią kandydata.

23 czerwca zostało otwarte nowe biuro Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowe/Bezpartyjnych Samorządowców w Radomiu. Adres siedziby ul. Partyzantów 5/7/9 Radom.

24 czerwca w Iłowie już po raz 22. MWS był współorganizatorem Dnia Dziecka.  Podobnie jak w poprzednich latach impreza dla najmłodszych była przysłowiowych strzałem w dziesiątkę, wszyscy bawili się znakomicie. Na boisku przy szkole podstawowej zaplanowano mnóstwo atrakcji i zabaw dla dzieci i dorosłych. Można było spróbować swoich sił w rzucie kaloszem, malowaniu buziek, konkursach plastycznych, wyścigu w workach i turnieju dzieci kontra rodzice. Nie zabrakło też dmuchańców, warkoczyków, degustacji potraw regionalnych – był wspaniały rodzinny piknik przy muzyce.

– Również 24 czerwca w Nowym Sączu odbyła się regionalna konferencja Bezpartyjnych Samorządowców, zorganizowana przez Stowarzyszenie Bezpartyjni i Samorządowcy – Galicja. W wydarzeniu uczestniczyło około 200 osób, w tym przewodniczący OFBiS Robert Raczyński, a także przedstawiciele Bezpartyjnych Samorządowców z innych województw. Uhonorowany został Pan Krzysztof Pawłowski (były senator, fizyk, przedsiębiorca), zasłużona dla tego regionu postać , która umiała wykorzystać transformację. Głównym tematem dyskusji była efektywność współpracy między sferą samorządową, a lokalnym biznesem. 

– W dniach 26-27 czerwca odbyły się we Wrocławiu warsztaty dla kandydatów do parlamentu RP. Zajęcia miały na celu wzmocnić kompetencje kandydatów chcących wystartować w najbliższych wyborach. Zebrani przećwiczyli z profesjonalnymi trenerami m.in.: wystąpienia publiczne, udział w dyskusjach telewizyjnych, radiowych, autoprezentacja, savoire-vivre.

– 29 czerwca podczas sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego zawiązał się klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy. W jego skład weszli Agnieszka Buras, Maciej Gawin oraz Waldemar Wrona.

30 czerwca w Pałacu w Borowicach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Bezpartyjnych Samorządowców. Była to impreza integracyjna, która zgromadziła ponad 100 członków i sympatyków środowiska. W miłej i przyjaznej atmosferze dyskutowano o najważniejszych sprawach związanych z nadchodzącymi wyborami.W czerwcu zapadła też decyzja i ruszyły przygotowania do Ogólnopolskiej Konwencji Bezpartyjnych Samorządowców. Zapraszamy wszystkich 15 lipca o godz. 12 na spotkanie w Szeligach.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”