Oświadczenie Bezpartyjnych Samorządowców wobec manipulacji w sondażu przez ruch Tak! Dla Polski

𝐎𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐁𝐞𝐳𝐩𝐚𝐫𝐭𝐲𝐣𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐨𝐰𝐜𝐨́𝐰 𝐰𝐨𝐛𝐞𝐜 𝐦𝐚𝐧𝐢𝐩𝐮𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐰 𝐬𝐨𝐧𝐝𝐚𝐳̇𝐮 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐜𝐳𝐲𝐦 𝐝𝐨𝐤𝐨𝐧𝐚𝐧𝐲𝐦 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐑𝐮𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐨𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐨𝐰𝐲 „𝐓𝐚𝐤! 𝐝𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢”

Po opublikowanym niedawno sondażu wyborczym SW Research, przeprowadzonym na zlecenie Ruchu Samorządowego „Tak! dla Polski”, w którym tenże Ruch pozycjonował się rzekomo jako trzecia siła polityczna w kraju, do opinii publicznej dotarły informacje i komentarze ekspertów, że wynik ten odstawał od rzeczywistości, był kuriozalny, a u swoich podstaw był mylący i zmanipulowany. Jeden z prezydentów tworzących Ruch Samorządowy „Tak! dla Polski”, cytowany anonimowo na łamach Gazety Wyborczej w wydaniu z dnia 8 lutego br. przyznał, że manipulacja sondażem była działaniem celowym, tu cytat: „(…) Narobiło się zamieszanie, ale zrobiliśmy to z premedytacją. Nie przeciwko partiom opozycji, ale żeby »przykryć czapką« Bezpartyjnych Samorządowców”.

My, Bezpartyjni Samorządowcy szanujemy uczciwe sondaże wyborcze. Do ich rezultatów podchodzimy zawsze z należytą pokorą i doceniamy rosnące społeczne poparcie dla naszych działań w samorządach. To właśnie skuteczna i konsekwentna praca samorządowa, najbliższa potrzebom obywateli jest dla nas najważniejszą wartością. Dla nas kluczowa jest transparentność i uczciwość.

Nie staramy się nikogo “przykrywać czapką”, jak próbują to robić działacze upartyjnionego Stowarzyszenia „Tak! dla Polski”. Naszym sukcesem jest ciężka samorządowa praca i jej pozytywne, widoczne efekty dla mieszkańców regionów. Naszą drogę w samorządzie wyznacza umiejętność prowadzenia dialogu i współpracy dla dobra lokalnych społeczności. Tego samego życzymy kolegom z Ruchu Samorządowego „Tak! dla Polski”.

Krzysztof Maj

Rzecznik Prasowy Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy

Dodaj komentarz

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”