Konwencja Bezpartyjnych Samorządowców w Ciechocinku

Rozmowa z Markiem Kuszyńskim, koordynatorem Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców w okręgu toruńskim, organizatorem najbliższej konwencji Bezpartyjnych Samorządowców w Ciechocinku.

Konwencja Bezpartyjnych Samorządowców odbędzie się już w najbliższą niedzielę 11 czerwca o godz. 12 w Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie). Dlaczego akurat to miasto?

Marek Kuszyński: Ciechocinek to moje rodzinne miasto, z którym jestem związany od dzieciństwa. Tu się wychowałem, tu również były początki mojej edukacji. Ciechocinek to również miasto uzdrowiskowe do którego przyjeżdża wielu kuracjuszy oraz turystów z całej Polski. Liczę na to, że wśród osób, które przyjdą na konwencję, oprócz mieszkańców Ciechocinka i okolic, będą także osoby, które są w Ciechocinku na rehabilitacji lub wypoczynku. 11 czerwca w tym roku to akurat końcówka długiego weekendu, więc turystów w Ciechocinku będzie zapewne wielu.

Jakie stoją wyzwania przed organizatorem takiej regionalnej konwencji?

MK: To przede wszystkim spore wyzwanie organizacyjne i jednocześnie duża odpowiedzialność. Każdy kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie chciałby, aby wyszło ono jak najlepiej. Żeby tak się stało, jest potrzebne zaangażowanie osobiste, ale również pomoc innych osób. Jest to wydarzenie polityczne, a polityka to z wszech miar praca zespołowa.

Jaki jest cel tej konwencji?

MK: Dzięki temu wydarzeniu będzie można zapoznać się z założeniami programowymi Bezpartyjnych Samorządowców, ale także poznać liderów naszego środowiska oraz inne ciekawe osoby współtworzące ten stosunkowo młody ruch polityczny. Liczę również na to, że po konwencji odezwą się do nas nowe osoby, które zechcą z nami rozpocząć współpracę.

Czy liderzy BS wezmą udział w tym wydarzeniu również? Kto zapowiedział swoją obecność?

MK: Swoją obecność zapowiedzieli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezydent Lubina i jednocześnie Przewodniczący Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy Robert Raczyński. Poza tym będzie również wielu naszych działaczy z różnych regionów Polski. Swoje przemówienia podczas konwencji wygłoszą Urszula Krawczyk – Prezes Fundacji „Akademia Kobiet Sukcesu”, Helen Mazanova – ukraińska blogerka z woj. opolskiego, która niedawno uzyskała polskie obywatelstwo, Dariusz Kacprzak – Wiceburmistrz Pragi Północ, Zbigniew Żyła – lekarz z Małopolski oraz dr Marek Woch z woj. lubelskiego, który pełni funkcję sekretarza BS.

Jaka jest prognozowana liczba uczestników?

MK: Myślę, że w konwencji weźmie udział w sumie około stu osób. Jeśli przyjdzie więcej osób będzie to dla nas bardzo miłe zaskoczenie.

Jak Pan ocenia konwencję BS w Ożarowie Mazowieckim w kwietniu br.?

MK: Osobiście podobał mi się i uważam, że był trafny komentarz jednego z dziennikarzy, który stwierdził, iż oprawa wizualna konwencji Bezpartyjnych Samorządowców, biorąc pod uwagę, że to małe ugrupowanie, robiła wrażenie. Rzeczywiście nie można się z tym nie zgodzić. To wydarzenie zostało profesjonalnie przygotowane. Gratulacje dla osób odpowiedzialnych za organizację. Cieszy również wysoka bo ponad sześćset osobowa frekwencja. To dobry prognostyk na przyszłość.

Poparcie dla BS idzie w górę. Zatem jest realna szansa przekroczenia progu wyborczego po zebraniu podpisów?

MK: Zebranie wymaganych podpisów i zarejestrowanie listy krajowej to podstawa do tego, żeby zacząć się liczyć. Wtedy już każdy pojawiający się sondaż będzie musiał nas uwzględniać. Decydujący będzie ostatni miesiąc przed wyborami i to jaką kampanię przeprowadzimy. Bardzo ważna będzie nasza kampania ogólnopolska, ale równie ważne będą kampanie lokalne w poszczególnych okręgach. Pomocną w przekroczeniu progu wyborczego może okazać się również kampania naszych kandydatów do Senatu, bo dzięki temu, że wystawimy kandydatów we wszystkich stu okręgach, będzie się o nas mówiło. Dla nas zwycięstwem nie będzie zajęcie pierwszego czy drugiego miejsca, bo zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie jest to możliwe. Naszym zwycięstwem będzie przekroczenie progu wyborczego i wprowadzenie do Sejmu naszych przedstawicieli, w co gorąco wierzę, że się uda.

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy udanej konwencji w Ciechocinku.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”