D. Kacprzak: 100% kobiet do senatu w Warszawie

Jak stwierdziła na antenie TVN 24 Pani Magdalena Biejat – posłanka Lewicy:

— Mogę potwierdzić, że będę kandydatką paktu senackiego w Warszawie. Jednego dowiodłam w tej kadencji, że nie boję się wyzwań. Zorientowaliśmy się, że z Warszawy nie ma w ogóle kandydatki kobiecej i stwierdziliśmy, że jest to jednak oburzające — stwierdziła Biejat.

– Nie może być tak, że Warszawa, najbardziej progresywne miasto, miasto wspierające kobiety, miasto kobiet, nie wystawia żadnej kandydatki do Senatu. I uważam, że Senat jest takim miejscem, które powinno się odświeżyć – dodała Magdalena Biejat.

Na te słowa stanowczo zareagował Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza Praga Północ, koordynator projektu Senat 2023 u Bezpartyjnych Samorządowców: ,,Pani Poseł, uprzejmie informuję Panią, a także wszystkich wyborców, że z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców w Warszawie do Senatu RP wystartują we wszystkich czterech okręgach kobiety! To właśnie Bezpartyjni Samorządowcy dają przykład innym, jakie odważne decyzje można podejmować w polityce. My stawiamy na kobiety! We wrześniu również organizujemy Forum Kobiet Bezpartyjnych, na które już serdecznie zapraszam! W pakcie senackim tylko jedna kobieta w Warszawie?! Słabo”.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”