Cezary Przybylski liderem social mediów

Żaden marszałek województwa w Polsce nie ma tylu obserwujących w social mediach jak Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska z Bezpartyjnych Samorządowców. To wyniki analizy opublikowanej 20 kwietnia przez SMM Monitoring & More.

W czasie, gdy przeprowadzano badania, Cezarego Przybylskiego obserwowało na Facebooku i Twitterze łącznie 32,5 tys. internautów. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Olgierd Geblowicz z woj. zachodnio-pomorskiego (21,1 tys. obserwujących),a trzecie – Adam Struzik z woj. mazowieckiego (20,9 tys. obserwujących).

– Aktywność Cezarego Przybylskiego w mediach społecznościowych ma miejsce codziennie i skupia się głównie na rzeczowym dokumentowaniu działalności urzędniczej marszałka – piszą autorzy analizy. I wyjaśniają, że Cezary Przybylski zamieszcza na Facebooku i na Twitterze głównie opisy spotkań oraz wydarzeń, w których uczestniczył, czy opisy podejmowanych inicjatyw.

Michał Tkaczyszyn, Head of Sport & Public w Publicon Services zapytany o to, jak ocenia wizerunek marszałków w mediach tradycyjnych i społecznościowych, tłumaczy: – Analiza medialności marszałków województw jasno wskazuje, że mamy do czynienia z dwoma modelami ich funkcjonowania w mediach. Z jednej strony możemy obserwować polityków takich jak Elżbieta Polak czy Jakub Chełstowski, którzy największe zainteresowanie opinii publicznej wzbudzali w zeszłym roku, kiedy ich działalność nawiązywała do głównego podziału politycznego w Polsce i sporów wprost z niego wynikających. Z drugiej strony widzimy samorządowców takich jak Cezary Przybylski, który umiejętnie łączy ambicje związane z polityką ogólnopolską z projektami regionalnymi. Jego efektywna komunikacja sprawia, że może pochwalić się świetnymi wskaźnikami zaangażowania w profilach społecznościowych.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”