Bezpartyjni wygrywają w sądzie z TVP

Pomijanie ogólnopolskiego komitetu wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy przez Telewizję Polską skończyło się sprawą sądową w trybie wyborczym. Sąd przychylił się do argumentów komitetu – stacja manipulowała danymi niezgodnie z prawem. Publiczny nadawca będzie musiał m.in. przeprosić KW Bezpartyjnych Samorządowców w głównym wydaniu Wiadomości TVP.

Chodzi o sondaż Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl, który na swojej antenie pokazała Telewizja Polska pomijając KW Bezpartyjni Samorządowcy. Bezpartyjni w tym sondażu osiągnęli wynik 3,1% poparcia.

Żadna telewizja nie ma prawa manipulować danymi. Mamy nadzieję, że od tej pory TVP będzie uczciwie opisywać rzeczywistość – skomentował postanowienie sądu Krzysztof Maj, rzecznik prasowy Bezpartyjnych Samorządowców, kandydat do Sejmu z wrocławskiej listy (okręg nr 3).

Sąd Okręgowy w Legnicy nakazał Telewizji Polskiej publikację sprostowania niepełnych informacji o wynikach sondażu na antenach TVP1 w głównym wydaniu Wiadomości, jak i w materiałach TVP Info – zarówno na antenie, jak i na stronie internetowej portalu. Jednocześnie nadawca ma przeprosić KW Bezpartyjni Samorządowcy zarówno w głównym wydaniu Wiadomości, jak i w programie “Serwis Info Dzień” na antenie TVP Info.

Sąd zaznaczył także, że Telewizja Polska nie może rozpowszechniać w przyszłości w jakiejkolwiek formie niepełnych informacji o wynikach sondaży, które pomijałyby Bezpartyjnych Samorządowców.

Czekamy na rzetelne informowanie widzów o naszych działaniach! – napisał na portalu X (dawniej Twitter) Robert Raczyński, prezydent Lubina, lider listy Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nr 1.

Bezpartyjni Samorządowcy w ostatnich sondażach notują rosnące poparcie, osiągając wynik 3,2%. Ten ogólnopolski komitet jeszcze przed kilkoma miesiącami był pomijany przez większość sondażowni w kraju mimo tego, że w wyborach samorządowych w 2018 roku głosowało na niego blisko milion osób (5,3% wszystkich wyborców).

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali ogólnopolski komitet dzięki 350 tys. podpisom poparcia zebranym w całym kraju. W swoim programie proponują m.in. 0% PIT dla wszystkich, bezpłatną komunikację regionalną oraz zdrowe i nieodpłatne posiłki w szkołach dla wszystkich uczniów.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”