Bartłomiej Rodak kandydatem na prezydenta Legnicy

Bartłomiej Rodak (Bezpartyjni Samorządowcy) będzie kandydatem na prezydenta Legnicy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. To pierwszy oficjalny kandydat na prezydenta tego miasta.

– Legnica to miasto straconych szans, z którego ludzie uciekają, to miasto ograniczeń, strajków, dziur w drodze i wielu innych przeszkód, które my legniczanie musimy każdego dnia pokonywać. To miasto, które wypadło z gry liczących się na Dolnym Śląsku samorządów – powiedział Bartłomiej Rodak w rozmowie z lokalnym portalem PulsLegnicy.pl.

– Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem skromnym człowiekiem. Nie lubię być „na świeczniku”. Ostatecznie do kandydowania przekonały mnie rozmowy z ludźmi, zarówno osobami mi bliskim, jak i takimi, których wcześniej nie znałem. Usłyszałem, że powinienem wystartować, że moja kandydatura to dobry pomysł, że się do tego nadaję i mam duże szanse te wybory wygrać. Legnica bez wątpienia potrzebuje zmiany, dlatego kandyduję. A mam też świadomość, że przejęcie firmy stojącej na skraju upadłości – a takiej metafory użyję wobec Urzędu Miasta Legnicy – wymaga nie lada odwagi od jej nowego potencjalnego szefa – dodał.

42-letni Bartłomiej Rodak to publicysta, dziennikarz, społecznik, współzałożyciel portalu liegnitz.pl, legniczanin z krwi i kości, obecnie pełniący funkcję rzecznika prasowego Kolei Dolnośląskich.


Rozmowa z Bartłomiejem Rodakiem w Radiu Wrocław

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”