My nie mówimy, my robimy
Jako samorządowcy od samego początku stawiamy na inwestycje. To prace wynikające z potrzeb naszych mieszkańców, z wniosków, które przedkładają do budżetów miast.
Jako Bełchatów budujemy nowe bloki, drogi infrastrukturę komunalną. Jeden z nich to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce i jest ona realizowana w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Tu prace postępują i w przyszłym roku klucze do mieszkań otrzyma 16 rodzin. Czteropiętrowy blok wybuduje bełchatowski TBS. Będzie to na terenie Bełchatowa ósmy budynek spółki. Dla naszych miast – Bełchatowa, Radomska, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego czy Piotrkowa Trybunalskiego nie ma wyzwań, w które byśmy się nie angażowali i zawsze zrealizujemy zamierzone cele. W poszczególnych miastach dbamy również o zaplecza sportowe i z tą myślą w Bełchatowie modernizujemy boiska sportowe i lodowisko miejskie.
Mówiąc„Jesteśmy gotowi do pracy” mamy na uwadze fakt, że podejmujemy się wszelkich zadań, które obecnie mają znaczenie dla miasta oraz takich, które niewątpliwie będą takie mieć w przyszłości. Dlatego ważne są dla nas kwestie związane z energetyczną transformacją regionu, ale też jego skomunikowaniem, jesteśmy zaangażowani w projekt Kolej+. Pokazujemy, że jako samorządowcy jesteśmy w stanie sprostać wszystkim zadaniom. Takim przykładem była chociażby potrzeba sprzedaży węgla naszym mieszkańcom. Podołaliśmy.
Dlatego uważam, iż większość tych prac i pozyskanych środków z mojego ponad 20-letniego doświadczenia w pracy samorządowej jest możliwa dzięki dobrze przygotowanym wnioskom i bezpartyjności poszczególnych włodarzy gospodarzy naszych małych ojczyzn.Będziemy zgłaszać tzw. kontrakty regionalne czyli zbiór zadań inwestycji, które będą musiały być zrealizowane gdy będziemy ponosić odpowiedzialność za decyzje w skali kraju. My najlepiej wiemy, jakie są potrzeby mieszkańców, ponieważ jesteśmy z nimi na co dzień i wsłuchujemy się w ich zapytania wnioski problemy.Polska samorządowa to Polska w odpowiedzialności za potrzeby, te na samym dole- na ulicach, skwerach, parkach…
Jako samorządowcy i osoby wywodzące się ze stowarzyszeń czynnie uczestniczymy w uzupełnianiu ofert dla naszych mieszkańców chociażby w ramach budżetów obywatelskich. „Zdrowy Bełchatów na PLUS”, czyli zwycięski projekt ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Bełchatowie, zakłada przebadanie jak największej liczy mieszkańców pod kątem osteoporozy czy schorzeń kardiologicznych. Jego trzecia odsłona miała miejsce w niedzielę 25 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 na os. Dolnośląskim. Mieszkańcy mieli możliwość spotkania się ze specjalistami z dziedziny kardiologii czy fizjoterapii, zrobić elektrokardiografię (EKG). Ale nie tylko. Do dyspozycji chętnych był też dietetyk, który udzielał porad żywieniowych. Z kolei w osteobusie wykonywana była densytometria, która precyzyjnie bada masę kostną, przez co umożliwia wczesne rozpoznanie osteoporozy. Jak przyznają sami mieszkańcy, warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia, by jak najdłużej się nim cieszyć.
– Dzisiaj trudno się dostać do lekarza, terminy są odległe. Dlatego przyszłam tutaj, bo na miejscu i od ręki mogę się przebadać – mówi pani Leokadia. – Szczególnie my, emeryci, musimy dbać o swoje zdrowie. A po co? Żeby dłużej żyć – dodaje pani Urszula.
Pokazuje to po raz kolejny, że jako samorządowcy wsłuchujemy się w potrzeby naszych mieszkańców i uzdrawiamy nasz system ochrony zdrowia. Wiele można byłoby pokazywać przykładów działań w naszych małych ojczyznach, ale jedno jest pewne- MY NIE MÓWIMY MY ROBIMY
Dariusz Matyśkiewicz
Bezpartyjny samorządowiec. Od 1998 roku działalność samorządowa.
Doświadczenie zawodowe: praca w Zakładzie Energetycznym PGE Dystrybucja.Wiceprezydent Miasta Bełchatowa 4 kadencji odpowiedzialny za inwestycyjne zadania geodezji,architektury, inżynierii oraz sprawy mieszkaniowe i lokalowe.
Członek Stowarzyszeń: Prezes Bełchatowskiego Stowarzyszenia Samorządowego PLUS, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, PZW, Wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.