20 lat współpracy Dolnego Śląska z Krajem Pardubickim

W Pardubicach Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski (Bezpartyjni Samorządowcy) spotkał się z panem Martinem Netolickym – Hetmanem Kraju Pardubickiego, zaprzyjaźnionego z Dolnym Śląskiem regionu, z którym w tym roku świętowane jest 20-lecie partnerstwa.

– Poruszyliśmy tematy dotyczące kultury, turystyki, infrastruktury i gospodarki. Szczególną uwagę w naszej rozmowie poświęciliśmy współpracy w obszarze dziedzictwa przemysłowego, w tym przyszłych wspólnych projektów. Jednym z nich jest możliwe uruchomienie kilka razy do roku specjalnego połączenia kolejowego historycznych parowozów. Rozmawiamy również o skutecznym pozyskiwaniu środków na dalsze wspólne projekty, które mają zbliżać Polaków i Czechów – mówi Cezary Przybylski.

– To spotkanie było również okazją do rozmowy o wspólnych panelach podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu oraz Polsko-Czesko-Niemieckiego Forum Kooperacji, które odbędzie się w listopadzie i podczas którego oficjalnie będziemy obchodzić 20-lecie współpracy Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego – dodaje.

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”