Zebranie BS w Warszawie

W czwartek (24.11.2022r.) odbyło się zebranie Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy. Przedstawiciele poszczególnych województw spotkali się w Warszawie.

Głównym tematem spotkania były wybory parlamentarne, które odbędą się w 2023 roku oraz wybory samorządowe, które zostały przesunięte na wiosnę 2024 roku.

Podczas zebrania Zarząd BS podjął uchwałę o przyjęciu do organizacji nowego członka – Stowarzyszenia Bezpartyjni i Samorządowcy Województwa Opolskiego, którego prezesem jest Mirosław Patoła.

Ustalono również kalendarz wojewódzkich konferencji. Po spotkaniach w województwach łódzkich, lubelskim i mazowieckim, które odbyły się w 2022r, w 2023 roku planowane są kolejne. Na początek m.in. w województwie dolnośląskim, opolskim, małopolskim, lubuskim, śląskim. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

13 grudnia 2022r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja “Innowacje w Samorządzie”, która organizowana jest przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna. Również Bezpartyjni Samorządowcy wezmą w niej czynny udział.

Podobne wpisy