Zebranie BS w Warszawie – podsumowanie

W czwartek (24.11.2022 r.) odbyło się zebranie Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy. Przedstawiciele poszczególnych województw spotkali się w Warszawie. Spotkanie otworzył Marszałek woj. dolnośląskiego – Cezary Przybylski. Następnie głos zabierali m.in.: Konrad Rytel (prezes MWS), Mariusz Ambroziak (wiceprezes MWS), Grzegorz Wysocki (wiceprezes MWS), Marcin Maranda (wiceprezes OFBiS), Marek Woch (sekretarz OFBiS), Radosław Gajda (Bezpartyjni woj.łódzkie), Wacław Maciuszonek (Teraz Lubuskie), Tomasz Możejko (Lubuskie Forum Samorządowe), Zbigniew Żyła i Krzysztof Holender (Bezpartyjni Galicja), Mirosław Patoła (Bezpartyjni Opolskie).

Głównym tematem spotkania były wybory parlamentarne, które odbędą się w 2023 roku oraz wybory samorządowe, które zostały przesunięte na wiosnę 2024 roku, a także przetasowania w sejmikach wojewódzkich (woj. śląskie).

Podczas zebrania Zarząd BS podjął uchwałę o przyjęciu do organizacji nowego członka – Stowarzyszenia Bezpartyjni i Samorządowcy Województwa Opolskiego, którego prezesem jest Mirosław Patoła.

Ustalono również kalendarz konwencji wojewódzkich. Po spotkaniach w województwach łódzkich, lubelskim i mazowieckim, które odbyły się w 2021 r. i 2022 r., a kolejne planowane są 2023 r. (styczeń, luty, marzec). Na początek m.in. w województwie dolnośląskim, opolskim, podkarpackim, lubuskim, śląskim. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

13 grudnia 2022 r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja “Innowacje w Samorządzie”, która organizowana jest przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna. Również Bezpartyjni Samorządowcy wezmą w niej czynny udział: Cezary Przybylski, Robert Raczyński, Piotr Roman, a z ramienia MWS Artur Borkowski (wiceprezes MWS) i Michał Landowski (sekretarz MWS).

Planowane na rok 2023 jest również powołanie zespołu ds. opracowania  projektu zmian legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego oraz Rady Ekspertów Samorządowych.

Czekamy również do 14 grudnia br. na materiały do Gazety Samorządność (wydanie grudniowe).

Podobne wpisy