Wł. Bartoszewski i P. Zgorzelski z wizytą w siedzibie MWS

W dniu 19 stycznia br. (środa) w siedzibie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej odbyło się spotkanie z inicjatywy Wicemarszałka Sejmu RP – Piotra Zgorzelskiego oraz posła na Sejm RP z Warszawy Władysława Teofila Bartoszewskiego z przedstawicielami Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa przygotowała projekt zmian w ustawie o ustroju Warszawy, który trafił w 2021 r. do Sejmu. Samorządowcy chcą zwiększyć kompetencje radnych i burmistrzów dzielnic. “Ten projekt zmian ma nie być rewolucją, a ewolucją, która demokratyzuje działanie samorządu warszawskiego tak, żeby mieszkańcy mogli wszystkie sprawy załatwiać w swoich ratuszach dzielnicowych” – powiedział podczas zastępca burmistrza Praga-Północ i członek MWS Dariusz Kacprzak. W podobnym tonie wypowiadali się burmistrz Ochoty Dorota Stegienka i wiceburmistrz Grzegorz Wysocki, który stwierdził, że: “Chcielibyśmy dysponować swoimi dzielnicowymi dochodami“. Obecny na spotkaniu był również wiceprezes MWS – Mariusz Ambroziak oraz Wiceprzewodniczący rady dzielnicy Praga Północ, Przewodniczący Stowarzyszenia Kocham Pragę Jacek Wachowicz – Jacek Wachowicz.

Do projektu pozytywnie odniósł się poseł z Warszawy – Władysław Teofil Bartoszewski, który zapowiedział wsparcie na rzecz tej inicjatywy.

Podobne wpisy