VIII Europejski Kongres Samorządów – Nowa solidarność dla nowej epoki

W dniach 6 i 7 marca 2023 roku w Mikołajkach odbędzie się VIII Europejski Kongres Samorządów. Tegoroczna edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem „Nowa solidarność dla nowej epoki”. W Kongresie weźmie udział liczna delegacja Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy organizują również podczas Kongresu panel pod tytułem “Rola i znaczenie samorządu lokalnego i regionalnego we wzmacnianiu siły i stabilności systemu polskiej demokracji”. Moderatorem panelu będzie prof. Kazimierz Kik, a wezmą w nim udział m.in.: Robert Raczyński (Przewodniczący BS, Prezydent Lubina) Artur Borkowski (Burmistrz Serocka), Grzegorz Wysocki (Zastępca Burmistrza dzielnicy Ochota), Michał Landowski (Sekretarz powiatu pruszkowskiego).

W tym roku Kongres będzie składał się z 12 ścieżek tematycznych. W ramach nich odbędzie się ponad 120 wydarzeń, takich jak np.: sesje plenarne, bloki programowe, panele dyskusyjne, warsztaty, prezentacje raportów czy wykłady. Do Mikołajek w dniach 6 i 7 marca zjedzie się ponad 2000 gości. Głównie samorządowców z polski i europy, ale również przedstawicieli polityki centralnej i międzynarodowej, przedstawicieli biznesu, kultury, nauki, mediów czy organizacji pozarządowych.

Europejski Kongres Samorządów (EKS) jest tworzony przez Instytut Studiów Wschodnich, który jest także organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. EKS to inicjatywa dedykowana do rozwijania wątków samorządowych. To miejsce wymiany poglądów i pogłębiania współpracy, którego gości są liderzy polskich i europejskich samorządów, ale także polityki centralnej i międzynarodowej, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych.

Głównym Partnerem VIII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Więcej informacji na temat Kongresu znajdziecie Państwo na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/event/viii-europejski-kongres-samorzadow/

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eks&_lang=pl=

Podobne wpisy