Rok 2021 pod znakiem inwestycji na Dolnym Śląsku

Rok 2021 nie był łatwym czasem ze względu na pandemię, jednak na Dolnym Śląsku nie zrezygnowaliśmy z naszych planów i działań skierowanych na rozwój regionu i poprawę jakości życia jego mieszkańców. Rok 2021 to rok pomyślny pod względem realizacji naszego ambitnego planu rozwoju transportu kolejowego na Dolnym Śląsku. W 2021 na tory wyjechały pierwsze zakupione pociągi hybrydowe, które nie tylko są nowoczesne i komfortowe, ale przede wszystkim –ekologiczne. Trwają zaawansowane prace rewitalizacyjne na dwóch istotnych liniach: Duninów-Chocianów na północy oraz Gryfów Śląski-Mirsk-Świeradów na południu regionu. Rok 2021 kończymy z przejętymi 19 na 22 liniami kolejowymi. W grudniu udało nam się natomiast uruchomić pierwszą linię w ramach Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych.

Trwają prace przy realizacji największej inwestycji w zdrowie Dolnoślązaków –budowy Nowego Szpitala Onkologicznego. Nasze inwestycje w ochronę zdrowia to również programy profilaktyczne m.in. raka płuc, jelita czy dotyczących chorób kardiologicznych, z których mieszkańcy naszego regionu chętnie korzystają.

Na finiszu jest również budowa naszej flagowej inwestycji –Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, która będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie.

Wyżej wymienione działania to jedynie wybrane inwestycje, realizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Przed nami kolejne plany i wyzwania, których podejmiemy się z zaangażowaniem i energią –z myślą o rozwoju Dolnego Śląska.

Cezary Przybylski –Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Podobne wpisy