Pogrzeb śp. Dariusza Wolke

Pogrzeb śp. Dariusza Wolke odbędzie się w najbliższy czwartek (17.06.2021r.) o godz. 10.00 w Katedrze Św. Floriana i Św. Michała Archanioła przy ul. Floriańskiej. Następnie zostanie odprowadzony do grobu na Cmentarzu Bródnowskim.

Kochał Pragę, Praga kochała Jego. Wiele lat działał w stowarzyszeniu „Kocham Pragę”, był zastępcą burmistrza Pragi Północ, wcześniej, krótko Śródmieścia. Angażował się w sprawy mieszkańców, w to co robił wkładał całe serce, był otwarty na rozmowy z ludźmi i pomoc w rozwiązywaniu ich problemów. Człowiek, który pozostawił po sobie ogromną pustkę, której nie wypełni nikt inny…

Odszedł od nas kumpel, przyjaciel, doświadczony i ceniony samorządowiec. Gabinety nasze dzieliła cienka ściana – nie mogę sobie wyobrazić, że ten Jego gabinet zostaje pusty. Był erudytą politycznym – doskonale znał arkana tego fachu. Był duszą towarzystwa. Miał takie cechy, które pozwalały go bardzo lubić. Żył za krótko. Jeszcze tyle planów było przed nami. Odebrała nam Darka ciężka choroba. Był w tej nierównej walce bardzo dzielny, niezwykle optymistycznie nastawiony i bardzo pokorny. W swojej chorobie oddał się bez reszty Bogu bo w Nim, jako człowiek bardzo wierzący, pokładał wszystko co miał i kim był. Będzie mi Darka bardzo brakowało…” – wspomina Dariusza Wolke, zastępca burmistrza Pragi Północ, Dariusz Kacprzak.

Podobne wpisy