Ochota na Dolny Śląsk – była świetna zabawa!

Na Szczęśliwicach była moc! Za nami bardzo interesujące wydarzenie w Parku Szczęśliwickim.  W sobotę 11 czerwca, w godz. 12.00 – 21.00  odbył się piknik rodzinny pt.: Ochota na Dolny Śląsk. Partnerem Urzędu Dzielnicy Ochota w organizacji tego projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który tego dnia zaprezentował mieszkańcom Ochoty atrakcje Dolnego Śląska. Było wiele stoisk z ofertą turystyczną (m.in. Kłodzko, Oleśnica, Wrocław, Lubin, Jaworzyna Śląska) warsztaty edukacyjne, pokazy kulinarne i bogaty program artystyczny, przybliżający kulturę tego atrakcyjnego regionu Polski. Zaprezentowane zostały też placówki kulturalne Ochoty,  w tym Ośrodek Kultury Ochoty, Młodzieżowy Dom Kultury, Biblioteki Dzielnicy Ochota, organizacje pozarządowe. 

Piknik uroczyście otworzyli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka. Marszałek Przybylski powiedział krótko o atrakcjach turystycznych Dolnego Śląska, życzył wielu wrażeń podczas pikniku i zaprosił na Dolny Śląsk. Burmistrz Dorota Stegienka serdecznie powitała gości i wspomniała o ochockiej gościnności. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj reklamował dolnośląskie atrakcje, z kolei Burmistrz Grzegorz Wysocki przypomniał, że na Ochocie wciąż trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. Głos zabrał również  Prezydent  Lubina Robert Raczyński.

Dolny Śląsk to kraina geograficzna o niezwykle bogatej historii i z tego powodu, posiadająca liczne  atrakcje turystyczne  warte zwiedzenia. Województwo usytuowane jest na południowym zachodzie, sąsiadując z Niemcami i Czechami. Jego stolicą jest Wrocław uważany za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Wspaniałe zabytki Wrocławia, okoliczne miejscowości regionu oraz zróżnicowane ukształtowanie Dolnego Śląska, sprawia, że jest to doskonała propozycja dla turystów szukających ciekawych miejsc w Polce. Południe Dolnego Śląska zajmują Sudety. Niewątpliwie część atmosfery, piękna, atrakcji tego regionu udało się zaprezentować podczas ochockiego pikniku. Warto tam było być, zobaczyć, dowiedzieć się czegoś więcej o Dolnym Śląsku.

Organizatorem imprezy na zlecenie obu samorządów było Stowarzyszenie Scena 96, a partnerami: Ośrodek Kultury Ochoty, Miasto Lubin, Koleje Dolnośląskie, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Anna Szumowska

Źródło: https://iochota.pl/artykul/ochota-na-dolny-slask/1319028 

Podobne wpisy