Ochota na Dolny Śląsk 11.06.2022 [ZAPROSZENIE]

Przed nami bardzo interesujące wydarzenie w Parku Szczęśliwickim. Na 11 czerwca w godz. 12.00 – 21.00  zaplanowano piknik rodzinny pt.: „Ochota na Dolny Śląsk”. Partnerem Urzędu Dzielnicy Ochota w organizacji tego projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który tego dnia zaprezentuje mieszkańcom Ochoty atrakcje Dolnego Śląska. Planowane są stoiska z ofertą turystyczną, warsztaty edukacyjne, pokazy kulinarne i bogaty program artystyczny przybliżający kulturę tego atrakcyjnego regionu Polski. Zaprezentowane zostaną też placówki kulturalne Ochoty w tym Ośrodek Kultury Ochoty, Młodzieżowy Dom Kultury, Biblioteki Dzielnicy Ochota, organizacje pozarządowe.

Dolny Śląsk to kraina geograficzna o niezwykle bogatej historii i z tego powodu, posiadająca liczne  atrakcje turystyczne  warte zwiedzenia. Województwo usytuowane jest na południowym zachodzie, sąsiadując z Niemcami i Czechami. Jego stolicą jest Wrocław uważany za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Wspaniałe zabytki Wrocławia, okoliczne miejscowości regionu oraz zróżnicowane ukształtowanie Dolnego Śląska, sprawia, że jest to doskonała propozycja dla turystów szukających ciekawych miejsc w Polce. Południe Dolnego Śląska zajmują Sudety, Mamy nadzieję, że część atmosfery, piękna, atrakcji tego regionu uda się zaprezentować podczas ochockiego pikniku. Warto tam być, zobaczyć, dowiedzieć się czegoś więcej o Dolnym Śląsku. Zapowiada się niezwykle interesujący dzień w Parku Szczęśliwickim.

Jeszcze raz przypominamy: OCHOTA NA DOLNY ŚLĄSK, PARK SZCZĘŚLIWICKI, 11 CZERWCA (sobota) w godzinach 12.00 – 21.00

Projekt pikniku składa się z 2 części:

  • Programu artystycznego, w której uczestniczyć będą zespoły artystyczne Dolnego Śląska i Ochoty.
  • Pikniku rodzinnego ze stoiskami promocyjnymi i warsztatami z Dolnego Śląska i  Ochoty.

Podczas Festynu zaprezentują się również ochockie placówki
Ośrodek Kultury Ochoty
Młodzieżowy Dom Kultury
Biblioteki Dzielnicy Ochota
 inne
Organizatorem imprezy na zlecenie obu samorządów jest Stowarzyszenie Scena 96. Partnerami wydarzeni: Ośrodek Kultury Ochoty, Miasto Lubin, Koleje Dolnoślaskie, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Podobne wpisy