Intensywny lipiec u Bezpartyjnych Samorządowców

Wakacje w pełni, jednak Bezpartyjni Samorządowcy nie próżnują. Spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają i analizują wszystkie sprawy o jakich mówią Polacy. Dzięki temu powstał już program z którym pójdą do wyborów. To jednak dopiero początek, bo jak podkreślają: przed nimi wciąż dużo, ciężkiej pracy.

Pomimo lata, czyli czasu kiedy większość z nas odpoczywa, Bezpartyjni Samorządowcy nie zwalniają tempa. Lipiec był bardzo intensywny, co najlepiej widać w przeglądzie ostatnich wydarzeń.

Pierwsze dwa tygodnie wakacji były czasem wzmożonej pracy dla wszystkich BS, bo duża część ich działań była skupiona wokół przygotowań do ogólnopolskiej konwencji w Szeligach pod Warszawą, a nie od dziś wiadomo, że każda inicjatywa której się podejmą Bezpartyjni Samorządowcy musi być dopięta na przysłowiowy ostatni guzik, dopracowana w szczegółach.

Przygotowania do konwencji nie oznaczały jednak rezygnacji z innych zajęć. Działo się naprawdę dużo!

Jednym z intensywniejszych dni w mijającym miesiącu był 5 lipca. Przedstawiciele BS zorganizowali wówczas konferencję prasową na której oficjalnie poinformowali o starcie w wyborach do Sejmu i Senatu oraz o zarejestrowaniu partii. Oświadczyli również, że wspierają inicjatywę “Ratujmy telewizje lokalne”. Politycy zadeklarowali także, że będą walczyć o to, by lokalne telewizje partycypowały w podziale środków z abonamentu oraz subwencji, którą otrzymuje Telewizja Polska.

Również 5 lipca odbyło się posiedzenie zarządu na którym głównym tematem rozmów były plany i działania związane z nadchodzącymi wyborami.

To nie wszystko, bo także w tym dniu wieczorem odbyło się kolejne spotkanie sztabu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców na Mazowszu. Tym razem rozmawiano m.in. o kandydatach na listy wyborcze do Sejmu i Senatu RP, a także o zdolnościach do zebrania podpisów na terenie woj. mazowieckiego.

8 lipca: Sebastian Tomczak, doświadczony manager i ekspert od projektów, został powołany na stanowisko koordynatora województwa zachodniopomorskiego w stowarzyszeniu Bezpartyjni Samorządowcy.

11 lipca: zebranie Zarządu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Głównym punktem obrad były przygotowania do wyborów parlamentarnych.

15 lipca w podwarszawskich Szeligach odbyła się ogólnopolska konwencja Bezpartyjnych Samorządowców na której przedstawiono program wyborczy. Najważniejsze z postulatów to: bezpłatna komunikacja, zerowy PIT, bon edukacyjny, zdrowe i darmowe posiłki dla dzieci w szkołach, a także skrócenie kolejek do lekarzy. Konwencja okazała się dużym sukcesem. W spotkaniu wzięło udział ponad 600 osób z całej Polski, w tym liczna – ok. 150-osobowa reprezentacja działaczy MWS. Po konwencji odbyło się wspólne biesiadowanie działaczy i sympatyków BS.

17 lipca: Natalia Kruczek została koordynatorem budowania struktur Bezpartyjnych Samorządowców okręgu wyborczego do Sejmu RP nr 27, który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego (województwo śląskie).

Również w dniu 17 lipca 2023 r. odbyło się spotkanie członków, sympatyków Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej/Bezpartyjnych Samorządowców i osób zainteresowanych życiem społecznym i politycznym w Serocku. W spotkaniu wzięli udział liderzy Bezpartyjnych Samorządowców tacy jak: Dariusz Kacprzak, Michał Landowski, Sylwester Sokolnicki, Paweł Kownacki, Aleksandra Rutkowska, a także gospodarz miejsca Artur Borkowski.

20 lipca: Przedstawienie koordynatora Bezpartyjnych Samorządowców na województwo warmińsko-mazurskie w okręgu wyborczym do Sejmu RP nr 34. Został nim Paweł Dulski – prawnik.  Współtworzyć struktury będzie adwokat Dawid AntonikBudowę struktur Bezpartyjnych Samorządowców w województwie warmińsko-mazurskim wspiera dr n. pr. Marek Woch – Sekretarz w Zarządzie Ogólnopolskiej Federacji „Bezpartyjni i Samorządowcy”.

20 lipca w Radomiu zorganizowano spotkanie autorskie z Robertem Kuraszkiewiczem, autorem książki „Świat w cieniu wojny”. Potem wszyscy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Planowane są kolejne spotkania z R. Kuraszkiewiczem w innych miastach m.in. w Płocku.

25 lipca poznaliśmy koordynatora Bezpartyjnych Samorządowców na województwo lubelskie. Stanowisko to objął Marek Woch, doktor nauk prawnych. BS tworzą struktury w okręgach wyborczych do Sejmu RP numer 6 i numer 7, które obejmują obszar miast na prawach powiatu: Lublin, Biała Podlaska, Chełm i Zamość, oraz powiatów bialskiego, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, parczewskiego, puławskiego, radzyńskiego, ryckiego, świdnickiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego.

27 lipca: siedzibie biura Bezpartyjnych Samorządowców na Mazowszu przy ul. Koszykowej 24 lok. 12 w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone zbieraniu podpisów pod kandydaturami do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

29 lipca: Tradycyjnie, jak co roku w lato, działacze i sympatycy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej z Sochaczewa zorganizowali spływ kajakowy nad rzeką Bzurą.

31 lipca na terenie całej Polski pojawiły się banery: „Bezpartyjni Samorządowcy – dołącz do Nas”.

W całej Polsce trwają i będą trwały rozmowy z kandydatami do Sejmu i Senatu na listy BS, struktury organizują się w kwestii zbierania wymaganych podpisów.

Kolejny miesiąc, czyli sierpień zapowiada się bardzo interesująco. Wciąż nie wiadomo na kiedy Prezydent RP Andrzej Duda wyznaczy termin wyborów parlamentarnych… wtedy ruszy cała machina wyborcza. Bezpartyjni Samorządowcy są przygotowani. 

Kontakt z nami
SEKRETARIAT
+48 607 061 185
media@bezpartyjnisamorzadowcy.pl

 

© 2024 KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”