Dolny Śląsk zawitał na EXPO 2020 w Dubaju

Przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, na czele z Marszałkiem Województwa Cezarym Przybylskim, biorą w najbliższych dniach aktywny udział w EXPO 2020 w Dubaju.

W programie zaplanowano między innymi:

– wystawa „Sztuka. Woda. Tajemnica”, przygotowana w porozumieniu z Hydropolis, pokazująca region przez pryzmat wartości wody,
– w ramach Tygodnia Regionalnego zaprezentowane zostaną m.in. Zakłady ceramiczne “Bolesławiec”, kryształy z Huty Julia, Stawy Milickie oraz najnowsze technologie ukazujące chociażby hologramy największych zabytków Dolnego Śląska,
– „Wieczór Dolnośląski” w którym wezmą udział dolnośląscy przedsiębiorcy, samorządowcy z całej Polski, goście ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i przedstawiciele polskiego rządu.


– EXPO w Dubaju odwiedzi ok. 18 mln osób z całego świata, którzy będą mieli okazję poznać walory naszej rodzimej gospodarki, nauki, turystyki i biznesu. To dla Dolny Śląsk doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, handlowych i promowania regionalnych produktów. – komentuje Marszałek Cezary Przybylski.

Podobne wpisy