Dolny Śląsk na EXPO 2020 w Dubaju

Na początku grudnia delegacja przedstawicieli Samorządu Województwa Dolnośląskiego, przedsiębiorców oraz dziennikarzy reprezentowała region podczas Tygodnia Dolnośląskiego na EXPO 2020 w Dubaju.  

Expo 2020 to pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbywa się w Dubaju. Dolnośląskiej delegacji przewodniczył Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców.  

Misja gospodarcza została zorganizowana w ramach projektu samorządu województwa o nazwie Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Przedsiębiorcy z regionu mieli okazję zaprezentować swoje firmy, ich profil działalności i plany na przyszłość. W trakcie pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyło się wiele spotkań B2B.  

– Jestem przekonany, że wyjazd na EXPO w Dubaju zaowocuje wieloma kontraktami biznesowymi. Bardzo często jest tak, że najtrudniej rozpocząć, nawiązać pierwszy kontakt. Po to powstał właśnie projekt Going Global, aby mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa miały szansę rozszerzyć swoją działalność na rynki międzynarodowe – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.  

Dolny Śląsk prezentował swój potencjał i atrakcyjność inwestycyjną w Pawilonie Polskim, który podczas Tygodnia Dolnośląskiego odwiedziło ok. 50 tys. zwiedzających z całego świata. Dolnośląska czasowa wystawa pod nazwą „Sztuka, woda, tajemnica” ukazywała wartość wody, którą należy szanować i mądrze wykorzystywać. Na wystawie pokazano takie eksponaty, jak Ogień z wody, instalację Deszcz oraz trzy filiżanki, które symbolizują najważniejsze nurty gospodarcze w regionie – ceramikę, miedź i kryształ.  

Ważnym punktem misji gospodarczej był Wieczór Dolnośląski, w którym goście ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaju oraz polscy samorządowcy i przedstawiciele rządu mogli m.in. zobaczyć piękno regionu dzięki filmom promocyjnym, a także poznali dolnośląskie, innowacyjne firmy oraz ich technologie i przedsięwzięcia takie, jak ultranowoczesne pasma i urządzenia nadawczo-odbiorcze, czy, już obecne w przestrzeni kosmicznej, satelity.  

Misja gospodarcza Dolnego Śląska w Dubaju przynosi już pierwsze efekty – jedna z firm z regionu rozpoczęła rozmowy z kontrahentem z Nigerii.

Podobne wpisy