C. Przybylski: Ponad milion osób chce głosować na BS! [FILM]

8 października w Warszawie odbyła się Konwencja Programowa Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 uczestników.


Podczas konwencji przemawiał Cezary Przybylski, jedyny bezpartyjny i niezależny marszałek województwa dolnośląskiego i jeden z liderów Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych Samorządowców. Marszałek rozpoczął przemówienie od podziękowania za możliwość udziału w Konwencji. Następnie wspomniał o połączeniu Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego – którego był szefem − i Bezpartyjnych Samorządowców.


− Uznaliśmy, że Bezpartyjni Samorządowcy mają już wyrobioną markę i że wystartujemy pod ich logiem. I powiodło nam się! – mówi marszałek i dodaje, że do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wprowadzono sześciu radnych.


Przybylski wspomniał rozmowy z niełatwym koalicjantem, jakim jest Prawo i Sprawiedliwość: – Na każdym kroku podkreślamy nasz stosunek do praworządności, do sądów, do konstytucji, ale też mocno protestujemy przeciw recentralizacji państwa, bo z tym mamy w tej chwili do czynienia.


Marszałek mówił także o zauważonym przez siebie zagrożeniu, czyli zbyt dużej centralizacji państwa. − Ponad milion osób chce głosować na Bezpartyjnych Samorządowców! – mówił dalej Przybylski. Marszałek uważa, że samorządowcy  reprezentują największą rzeszę Polaków, którzy mają dość „plemiennych walk” pomiędzy PiSem, a Platformą Obywatelską.


− Nie ma silnej Polski bez silnych samorządów. To reforma samorządowa była tą reformą, która najbardziej się sprawdziła w Polsce. – stwierdził.


Cezary Przybylski zwrócił uwagę na pewien fenomen Dolnego Śląska, tzw. regionu przejściowego. Podkreślił, że decyzje, które są dobre dla województwa podejmuje się na miejscu, bez wpływu opinii płynących „z centrali”. Na koniec gorąco zachęcił do pracy na rzecz rozwoju projektu Bezzpartyjnych Samorządowców.

Podobne wpisy