Bezpartyjni i Samorządowcy Galicja

Kraków 26.03.2022 r.

Protokół z zebrania założycielskiego Stowarzyszenia Bezpartyjni i Samorządowcy Galicja.

Powołanie Stowarzyszenia Bezpartyjni i Samorządowcy GALICJA w Mieście Królewskim Krakowie, jest historycznym wydarzeniem w zmieniającej się rzeczywistości geopolitycznej na świecie. 

Uczestnicy zebrani jednogłośnie opowiedzieli się za powołaniem do życia Stowarzyszenia Bezpartyjni i Samorządowcy GALICJA, oraz wyrazili wolę przystąpienia do Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy. Tylko silna reprezentacja Bezpartyjnych Samorządowców w całym kraju będzie miała realny wpływ na kształt funkcjonowania i finansowania naszych lokalnych społeczności.  

Jednocześnie wyrazili otwartość na różnego rodzaju inicjatywy i ruchy obywatelskie.

Zwrócono uwagę na  potrzebę uczestniczenia w wyborach samorządowych / sejmiki wojewódzkie, rad gmin i miast, oraz w wyborach parlamentarnych. 

Wybrano Zarząd Stowarzyszenia na czele, którego stanął znany, małopolski lekarz i radny gminy Wolbrom – Zbigniew Żyła. Obecny podczas zebrania w Krakowie był koordynator krajowy struktur BS – Marcin Maranda. Połączył się też on-line sekretarz OFBiS – Marek Woch. 

Przypominamy, że w lutym br. dołączyło do OFBiS oficjalnie Lubuskie Forum Samorządowe, a w marcu wolę przyłączenia zgłosiły stowarzyszenia z woj. opolskiego i łódzkiego. 

Liczymy, że kolejne regiony będą przystępować do Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy, które rośnie w siłę w skali ogólnopolskiej.

Podobne wpisy