Aż 350 uczestników-sukces konwencji! [wywiad]

Rozmowa z Michałem Landowskim (sekretarz MWS) tuż po zakończeniu Konwencji Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i Bezpartyjnych Samorządowców, która miała miejsce w sobotę, 8 października w Warszawie.

Właśnie zakończyła się Konwencja Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Co powiesz na gorąco?

Michał Landowski: Wielki sukces organizacyjny! Aż 350 uczestników – to robi wrażenie na wszystkich! Trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła w trakcie! NapędzaMY Mazowsze! Nie tylko w teorii, ale jak pokazało to wydarzenie również w praktyce! Gratuluję i dziękuję wszystkim osobom, które zorganizowały to wydarzenie.

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Michał Landowski: Entuzjazm i energia wśród uczestników oraz wysoka frekwencja. Tylu osób na konwencjach czasem nie mają największe partie polityczne. Propozycje programowe dla woj. mazowieckiego  przedstawione podczas konwencji są bardzo konkretne i ambitne. 

Co zapamiętasz z tego wydarzenia?

Michał Landowski: Oprawa wizualna konwencji  była na bardzo dobrym poziomie. Podpisanie deklaracji ideowej przygotowanej przez burmistrza Grzegorza Wysockiego. Przemówienia gości również były bardzo obiecujące. Minister Agnieszka Ścigaj mówiła o swoim bezpartyjnym DNA, senatorowie Jackowski i Kwiatkowski podkreślali spore znaczenie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej na terenie woj. mazowieckiego i nie tylko oraz zadeklarowali współpracę przy dobrych projektach dla RP. Natomiast marszałek woj. dolnośląskiego Cezary Przybylski podkreślił, że silny i niezależny samorząd to silna Polska. Ponadto prezydent Lubina Robert Raczyński, prezes Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych i Samorządowców pokazywał przykład Dolnego Śląska i mówił żebyśmy po prostu w siebie uwierzyli.  Możemy wygrywać wybory wszędzie, jeśli będziemy systematycznie i zespołowo pracować, bo jesteśmy najbliżej mieszkańców i znamy ich sprawy najlepiej. Druga część konwencji, czyli prezentacja Daniela Persa dot. sondaży i przepływu wyborców oraz dyskusja panelowa stanowiły bardzo interesujące dopełnienie.  Cieszę się  również z udziału wielu samorządowców z różnych części woj. mazowieckiego. Z mojego terenu obecny był starosta pruszkowski – Krzysztof Rymuza oraz burmistrz Piastowa – Grzegorz Szuplewski. 

Twoje wystąpienie zostało bardzo dobrze odebrane. Dostałeś głośne brawa, nawet owacje. 

Michał Landowski: Dziękuję. Jest to miłe jak inni doceniają wykonaną pracę. Traktuję to jako dodatkową motywację do kolejnych działań na rzecz rozwoju Wspólnoty.

Co dalej z Radą Programową MWS?

Michał Landowski: To pytanie do zarządu MWS i przewodniczącego Rady Artura Borkowskiego. Ja deklaruję dalszą chęć uczestnictwa w posiedzeniach tego gremium. Jak to powiedział Artur Borkowski podczas konwencji jest to rozwój intelektualny całego naszego środowiska. Zachęcam kolejne osoby do dołączenia: ekspertów, samorządowców, naukowców, przedsiębiorców. Żyjemy w dynamicznych czasach. Wyzwań i problemów będzie przybywać, a my szukamy dobrych rozwiązań.

Jakie kolejne kroki podejmie MWS?

Michał Landowski: Przede wszystkim musimy się spotkać jako zarząd MWS żeby zrobić podsumowanie tej konwencji i ustalić dalsze kroki. Może konwencje powiatowe to właściwy, następny krok? 

Podobne wpisy