A.Borkowski: Konwencja MWS pokaże ogrom pracy wykonanej przez Radę Programową

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Arturem Borkowskim, burmistrzem Serocka (wiceprezesem MWS, przewodniczącym Rady Programowej MWS).

Czym jest Rada Programowa MWS?

Artur Borkowski: Rada Programowa MWS to ciało doradcze Zarządu MWS, powołane na początku 2022 r. W skład rady wchodzą niezależni eksperci, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz przedsiębiorcy. Do rady mogą dołączyć kolejne osoby, formuła jest otwarta. Zapraszam każdego, kto chce tworzyć dobry program dla woj. mazowieckiego i całej Polski. Szukamy ciekawych pomysłów i praktycznych rozwiązań.

Jak pracowała Rada w 2022 r.?

Artur Borkowski: Rada Programowa MWS odbyła swoje posiedzenia w marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu i sierpniu br. Zatem przez ostatnie 6 miesięcy pracowaliśmy systematycznie i rzetelnie. Stąd efekty pracy zespołowej, które będzie można zobaczyć m.in. podczas Konwencji MWS – już 8 października w Warszawie. Konwencja MWS pokaże ogrom pracy wykonanej przez Radę Programową MWS. Na ostatnim posiedzeniu musieliśmy dokonać pewnej selekcji tematów i propozycji, bowiem nie wszystko można zaprezentować podczas jednej konwencji. Jednak to jest dopiero początek, po konwencji będziemy prowadzić kolejne spotkania Rady Programowej MWS.Sytuacja geopolityczna i gospodarcza jest obecnie dynamiczna, wiele może się zmienić zaledwie w ciągu kilku dni. Dlatego być może niektóre propozycje będzie trzeba aktualizować, dostosowywać do zachodzących zmian.

Co było dla Pana największym zaskoczeniem podczas prac tego ciała doradczego?

Artur Borkowski: Energia i zaangażowanie osób, które szukały ambitnych pomysłów dla woj. mazowieckiego. Spotkania gromadziły zawsze kilkanaście osób stacjonarnie i on-line. Z tego miejsca dziękuję wszystkim osobom, które przez ostatnie pół roku uczestniczyły w pracach rady. Za te wszystkie interesujące wystąpienia i konstruktywne dyskusje. To rozwija intelektualnie nasze środowisko i inspiruje do poszukiwania rozwiązań dla dobra mieszkańców naszych małych, lokalnych ojczyzn. Dlatego też cieszę się niezmiernie, że ta rada funkcjonuje.

Który z tematów zaprezentuje Pan osobiście podczas Konwencji MWS?

Artur Borkowski: Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że będzie to kwestia poświęcona energetyce. Uważam, że przedstawione propozycje spotkają się z dużym zainteresowaniem zarówno uczestników konwencji jak i mediów, które będą obecne.

Jaki jest cel Konwencji MWS?

Artur Borkowski: Jak wspominał już kilka dni temu Prezes MWS – Konrad Rytel, to jest jasny sygnał dla wszystkich, że startujemy z przygotowaniami do wyborów. Jesteśmy niezależnymi samorządowcami i chcemy budować silny ruch samorządowy z którym liczą się wszyscy w woj, mazowieckim oraz na arenie ogólnopolskiej. Chodźcie z nami! Będziemy mieć mocne listy wyborcze i atrakcyjny program wyborczy.

Kogo możemy spodziewać się podczas Konwencji MWS?

Artur Borkowski: Możemy spodziewać się naszych partnerów z różnych regionów RP. Potwierdził swój przyjazd marszałek woj. dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński. Będą również senatorowie i posłowie obecnej kadencji, którzy są związani z samorządem. A także jeden z aktualnych ministrów – kobieta.

Ile osób wybiera się z pana terenu, jak wyglądają przygotowania?

Artur Borkowski: Codziennie odbywam kilka spotkań bezpośrednich oraz telefonicznych. Wszyscy są mile widziani. Na pewno z mojego regionu przyjedzie kilkadziesiąt osób. Jestem tego pewien. Mocno na to pracujemy w powiecie legionowskim. Liczę też na pozostałe regiony. Każdy ma do wykonania pracę, żeby efekt końcowy był zadowalający.

Podobne wpisy